Rubriky
Ivův nedělní prokoukolín Vlastní tvorba

Ne odboj, ale povinnost!

Vývoj v České republice nenechává v klidu už ani opilce, kteří ve své oblíbené hospodě běžně řeší všechny složité otázky, jako je např. přednost zprava nebo porodnost v Dolní Lhotě. A tak bychom se měli také přidat a říci, co si o tom všem myslíme.

Situace je velice přehledná, snad nejpřehlednější od Iráku napadení.

Je to tím, že všichni veledůležití lidé se snaží zviditelnit, a tak často nevědomky odkrývají pravou tvář. Přispívají tak k pochopení, že za vším děním kolem uprchlické krize, také Majdanu a dalších stovek „krizí“ někdo stojí. Kdo to je, a kdo jsou ti sloužící, kteří tomu všemu napomáhají, jaké jsou motivy jednání?

Je to období pravdy, která se dere na povrch věcí. Období pochopení.

A tak nestačíme lapat po dechu, jak se na nás sype ze státních sdělovacích prostředků smršť mírně řečeno hloupostí, kterými jsou masírovány naše děti, to aby měly ty správné názory. Mediální masáž však už přestává fungovat, proto, že náš národ není hloupý, myslím si proto, že možná aspoň 80% lidí už prohlédla hluboké lži a vlastizrady posledních let v hospodářství a politice. Jak jinak než vlastizradou lze nazvat vykradení vlastního státu nebo obce na úrovni neživých i živých věcí, lidského potenciálu. Jak můžeme hospodařit s tím, co nám nepatří? Co je to za právo, které dovoluje používat společné prostředky k podpoře lidí, kteří obešli hranice a zákony tohoto státu? Spolu s mizivým procentem lidí na útěku před válkou, kteří si zaslouží naši pozornost, se rozhodli vyžrat tuto krásnou zemi uprostřed Evropy.  Jsme citliví a solidární, avšak ti, kdo přicházejí, se nám často jen vysmívají. Naše vstřícné jednání pokládají za projev slabosti a podřízení. Jaká je jejich mentalita, k čemu se modlí? Zkusme si přiznat, že naše víra, dnes už vlastně nevíra, má všeobecně velké nedostatky (ne v chrámu, ale v duchu se modlete). Tak jsme si zvykli vše probírat u piva a neřešit (viz nezákonné církevní restituce, nebo přejmenování letiště Ruzyně, nebo třeba jen zrušení pomazánkového másla).  Apatie národa žijícího léta pod sprchou politické lži a humanitárního bombardování mysli televizí, rádiem i internetem dosáhla do úrovně, kde končí soudnost a dialog, a si každý mele tu svou.

Nebezpečím nebo ohrožením národů Země České nejsou ani uprchlíci, ani ekonomičtí běženci, ale my sami. Naše nejednota, rozštěpení rozvrácení.

také tom, že si každý z nás nechává nakukat do hlavy něco jiného.

Předháníme se, čí vyřčená hloupost je ta lepší.

Donekonečna posloucháme, že invaze lidí, kteří na hranicích zahodili doklady je legitimní stěhování nešťastníků, nikoliv otevřené napadení státu, navíc neziskovkami zaplacené, organizované a přesně cílené. 

Je to v jiném podání opakování situace, kterou jsme jako národ zažili v polovině března 1939.

Jediný, kdo se při obsazování republiky bránil, byl 8. Pěší pluk Slezský v Czajánkových kasárnách ve Frýdku-Místku, jediný, kdo zvedl zbraň proti bezpráví Mnichovem rozvrácené Evropy, nedbaje rozkazu – nebránit se. Podobná situace, stejná naivita, stejná zrada. 

Bylo by naivní myslet si, že prezident Hácha, který v té samé době seděl ve vlaku do Berlína, vyjedná zpět svobodu.

Přesto  jsme už dříve věřili v dobro a jako stát jsme se nepostavili na odpor.

Prosím, poučme se z historie a buďme soucitní ale i spravedliví a pravdiví. Vezměme pod střechu lidi potřebné, co ji nad hlavou nemají, vyžeňme však ty, co nám přišli zapálit náš dům a ublížit blízkým. Ne toto není řeč strachu, To je výzva k obezřetnosti před vetřelcem.

Ne odboj, ale povinnost!

Nevážení vlastizrádci, přeji vám neklidné spaní a hlavně spravedlnost, podle práva, je jedno, jaké si vyberete. Zrada vlastní země se trestá ve všech kulturách. Vaše domnělá beztrestnost je jen vaše vlastní nevědomost.

Pokud někteří z vás zastupují tento stát, pak vězte, že je pár minut po dvanácté. Ještě pár minut a mohl by někdo úplně cizí podobným způsobem zastupovat také vás.

 Za Země koruny České  

                                                                               Ivo Fluksa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *